SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Short “ferri” për kampionët e Shqipërisë dhe Kosovës në Champions

Kampionatet i drejtohen fundit, disa kanë mësuar verdiktet ndërsa të tjerë presin akoma deri në minutën finale. Në Kosovë dhe Maqedoni, Ballkani e Struga janë shpallur kampion ndërsa në Shqipëri mbetet ende gara e hapur por Tirana kryeson me 2 pikë, 2 javë nga fundi.

Tre kampionët do të përfaqësojnë vendet e tyre edhe në kualifikueset e Champions League dhe me interes të madh pritet shorti që do t’u bjerë ekipeve. Megjithatë, nuk do të jetë aspak e lehtë teksa koeficientët kanë bërë që të rrezikohen përballje me gjigantë europianë.

Ballkani, Struga, Tirana ose Partizani janë shortuar në vazon jofavorite dhe rrezikojnë një short ferri teksa në kahun tjetër shihen ekipe gjigante si Galatasaray, Qarabag i Redon Xhixhës, Ferencvaros apo Sheriff Tiraspol. //Marrë nga Newsport.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?