AktualitetPolitike

A duhet të japë dorëheqjen Berisha? Ja si përgjigjet Jozefina Topalli

Në mbledhjen e kryesisë së thirrur sot nga Sali Berisha, të strukturave paralele në Partinë Demokratike, ishte e pranishme dhe ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli.

E pyetur nëse Sali Berisha duhet të japë dorëheqjen, Topalli u shpreh se ai duhet të largohet nëse humb në zgjedhjet parlamentare dhe jo lokale.

Jozefina Topalli: “E para këto nuk ishin zgjedhje. E dyta pushteti nuk do të ndalet dhe e treta opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit.”

Gazetarja: A duhet të ketë dorëheqje?

Topalli: Në zgjedhjet politike po!

Total 3 Votes
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?