Xhaçka në Bruksel pjesë e takimi me ministrat e Jashtëm të BE

Aktualitet

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ndodhet ditën e sotme ne nje takim informal me ministrat e Jashtëm të Bashkimei Europës dhe Ballkanit Perëndimor.

Takimi me ministrat zhvillohet në kuadër të Këshillit të Çështjeve të Jashtme të BE-së, në Bruksel.

Bëhet me dije se në këtë takim do të diskutohet çështja e bashkëpunimit rajonal, integrimi dhe çështjet e sigurisë.

Përpos këtij takimi, Xhaçka do zhvillojë një bisedë “kokë më kokë” me Komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?