VIDEO/ Kaos dhe tension në La Liga

Sport

Valencia triumfoi 1-0 në Mestalla ndaj Real Madrid, në një sfidë aspak të qetë. Gjatë gjithë takimit, tifozët e skuadrës vendase përdorën thirrje me bazë raciste ndaj sulmuesit të madrilenëve, Vinicius Junior çka çoi në ndërprerjen e përkohshme të ndeshjes në minutën e 73-të.

Në fund të sfidës, Vinicius u ndëshkua me karton të kuq pasi goditi kundërshtarin.


Sa i takon zhvillimit të sfidës, Lopez realizoi golin e vetëm të sfidës në pjesën e parë. Real Madrid është në vendin e 3-të, ndërsa Valencia e 13-ta.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?