Rama: Mbi 170 mijë fëmijë kanë përfituar nga bonusi i bebes

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama e ka nsiur ditën me një lajm të mirë, ku thotë se 170 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes.

Rama me na ëtë një psotimi në rrjetet sociale shkruan se 170 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes prej fillimit të programit të qeverisë në janar 2019, duke mbështetur familjet e reja me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me lajmin e mirë se më shumë se 170 MIJË fëmijë kanë përfituar #bonusin e bebes prej fillimit të programit të qeverisë në janar 2019, duke mbështetur familjet e reja me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?