“Babi im është si shkëmb”, djali i Fredi Belerit flet për mediat greke

Aktualitet

Djali i Fredi Belerit, ka folur për mediat greke ku ka thënë se ka kontaktuar vetëm dy herë me babin e tij në burg. Ai ka treguar se në momentin që e vuri në dijeni se kishte fituar zgjedhjet e 14 Majit për Bashkinë e Himarës, Beleri ishte gëzuar.

Më tej Petro Beleri tha se psikologjikisht i ati është si “shkëmb”, mirëpo ka kërkuar transferimin e tij në spital pasi ka shfaqur disa probleme të tjera shëndetërore.

“Kam kontaktuar dy herë, një herë të enjten pas arrestimit dhe dje, të martën, e pashë për herë të parë zyrtarisht për pesë minuta. Psikologjikisht është gur, u gëzua sepse është një punë shumëvjeçare”, tha djali i tij Belerit.

I pyetur për të komentuar deklaratat e Ramës dhe akuzat që i janë bërë babait të tij, djali i tij tha se lidhur me këtë çështje kërkojnë ndihmën e Greqisë dhe të Europës.


 

“Këtu duam ndihmën e Greqisë dhe Europës. Kjo nuk është e drejtë. Avokatët na bëjnë të ditur se në shkresat e lëndës nuk ka prova për atë që e akuzojnë”, shtoi ai, duke theksuar më tej se kryeministri Edi Rama ishte angazhuar personalisht në fushatën për Bashkinë e Himarës.

“Ajo që ndodhi në Himarë do të bëjë histori, një grusht njerëzish arritën të fitojnë një shtet. Për shkak se isha atje dhe pashë gjërat, do të kishte qenë një fitore shumë më e madhe nëse e gjithë kjo nuk do të kishte ndodhur në 10 ditët e fundit. Nëse do të kishte zgjedhje të lira, fitorja do të ishte më e madhe”, ka përfunduar djali i Belerit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?