AktualitetPolitike

Zef Hila pranon humbjen në Vaun e Dejës dhe uron kundërshtarin socialist (VIDEO)

Ka përfunduar numërimi në Vaun e Dejës, ku fitues është shpallur Kristian Shkreli.

Shkreli i Partisë Socialiste ka fituar bashkinë e Vaut të Dejës me 7581 vota, i ndjekur nga Zef Hila i koalicionit “Bashkë Fitojmë” me 5204 vta.

Mirëpo Hila ka treguar një shembull qytetarie, pasi ëshë shpallur fituesi ai ka uruar kundërshtarin duke i thënë “të shkoftë mbarë”.


 

“Kjo është një garë dhe normalisht dikush do fitoj. Unë të uroj me gjithë shpirt. Fushata ka qene e qete, numërimi shkoi shumë shumë normal dhe normal njeri do të fitojë. Të shkoftë mbarë”, i ka thënë ai duke marrë shumë ovacione nga mbështetësit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?