Fredi Beleri fiton Himarën, mbështetësit e tij shpërthejnë në lot

Aktualitet

Fredi Beleri, kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ në Himarë ka fituar përballë socialistit Jorgo Goro. Ishte një garë kokë më kokë dhe duket se kutia e fundit i dha fitoren Belerit, i cili ndodhet pas hekurave nën akuzën e blerjes së votave.

Ndërkohë mbështetësit e tij, që kanë qenë numërues apo vëzhgues, kanë shpërthyer në lot gëzimi.

 

Kryetari i komisionit raportoi për gazetarin Enrik Mehmeti se diferenca mes Belerit dhe Goros ishte 25 vota.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?