Vangjel Dule reagon ashpër pas vendimit: “Pengmarrja e Belerit vazhdon”

Aktualitet

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, përmes një komunikimi për mediat ka reaguar pas caktimit të masës arrest me burg për kandidatin e opozitës në zgjedhjet e 14 majit në Himarë, Fredi Beleri.

 

Sipas tij “pengmarrja” e Belerit vazhdon, ndërsa vendimi i dhënë nga gjykata tashmë pritej.

Dule u shpreh se vendimi i dhënë ndaj Belerit është motivuar dhe ekzekutuar drejtpërsëdrejti nën urdhrat e kryeministrit Edi Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?