U përfshi në fushatë/ Pezullohet nga detyra inspektori i policisë në Konispol

Aktualitet

Inspektori i Policisë në Konispol Alush Çokalli është pezulluar nga detyra për shkak të përfshirjes në fushatë.

Lajmi konfirmohet nga burime policore.

Inspektori u denoncua nga faqe lokale afer kandidatit të opozitës Fatmir Shero.

DENONCIMI: Polici ose “i plotfuqishmi” i zonës Konispol, zoti Alush Cokalli, edhe pse ligji ja ndalon ,është përfshirë me mish dhe shpirtë ne fushatë duke ju bëre presion qytetarëve në Konispol, që të votojnë Ps. Kjo është makina e fotografuar përpara shpisë së Petrit Velo.

Për arsye se zotëria është paditur ne Prokurori dhe Spak , nuk mund të publikojmë foto dhe Video , pasi i disponojmë të gjitha provat. POLICIA E SHTETIT Merrni masa për terrorin që bëhet në zonën e Konispolit, nëse një polic bën terror tek qytetari për votën , atëherë kush do ta ruaj rendin? Dhe kush do e ndeshkojë krimin?

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?