VIDEO/ Zhgënjen Juventus, Sevilla barazon në Torino

Sport

Ndeshjet e para gjysmëfinale të Europa League dhuruan emocione të mëdha. Juventus ka marrë një barazim zhgënjyes brenda në Torino me shifrat 1-1 ndaj Sevillas.

Bardhezinjtë hasën vështirësi në pjesën e parë, pasi nuk gjetën dot asnjëherë kuadratin. Ekipi i Mendilibar shfrytëzoi në maksimum një kundërsulm në minutën e 25-të, teksa finalizoi në mënyrë perfekte sulmuesi nga Maroku, En Nesyri. Në pjesën e dytë, “Zonja e Vjetër” u zgjua dhe barazoi në limite me Gattin.

Roma mundi 1-0 “aspirinat” e Leverkusen në shtëpi. Goli i vetëm i sfidës erdhi në pjesën e dytë nga Bove.

Gjithashtu, sonte në mbrëmje u zhvilluan edhe dy takimet e para gjysmëfinale të Conference League. Fiorentina u mund 1-2 në Firence nga Basel, ndërsa Az Alkmaar u imponua 2-1 nga West Ham.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?