Kapen në Selanik 100 kg kokainë dhe sekuestrohen mbi 100 mijë euro

Rajoni

Policia greke ka sekuestruar 100 kilogramëve kokainë në Selanik, pas një operacioni madhor.

Përveç ngarkesës me drogë, me origjinë nga Amerika Latine, është sekuestruar edhe një shumë parash mbi 100 mijë euro. Të arrestuarit pritet të dalin të mërkurën para prokurorisë penale të Selanikut.

Mes tyre ka shtetas grekë dhe shqiptarë, të cilët akuzohen për pjesëmarrje në organizatë kriminale. Sipas informacioneve mes “protagonistëve” dhe të arrestuarve është edhe një mjek grek 68-vjeçar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?