Ilir Meta: “Fredi Beleri është rrëmbyer në mënyrë mafioze”

Aktualitet Politike

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për arrestimin e Fredi Belerit, kandidat i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Himarës. Është e paqartë prangosja e tij, por jozyrtarisht bëhet me dije se ai akuzohet për “blerje votash”.

Meta thotë se Fredi Beleri është rrëmbyer pas mesnate në mënyrë mafioze, pas sulmeve të paramenduara dhe të inskenuara të kryeministrit Edi Rama. Megjithatë, ai bën thirrje që qytetarët e Himarës të dalin masivisht në votime ditën e diel, më 14 Maj.

“Pjesëmarrje, pjesëmarrje dhe vetëm pjesëmarrje! Ky ështe ilaçi ndaj një Kryeministri dhe një regjimi, që po jep shpirt dhe të tmerruar nga vota e lirë.

Ndërsa SPAK nuk vepron ndaj dhjetëra Kryetarëve të Bashkive, që shkelin ligjin dhe vërtetohen si fajtorë,  pas sulmeve të paramenduara dhe të inskenuara të Kryeministrit delinkuent, rrëmbehet pas mesnate në mënyrë mafioze Kandidati për Kryetar i Bashkisë në Himarë.

Të gjithë qytetarët dhe strukturat opozitare në Himarë të jenë në këmbë, të fuqizojnë në maksimum fushatën dhe të intensifikojnë kontaktet me zgjedhësit për të votuar masivisht dhe për t’i dhënë goditjen përfundimtare Kryeministrit, grabitësit dhe shkatërruesit më të madh për qëllime mafioze të pronave në Himarë dhe gjithë bregdetit të Jugut nga Vlora deri në Ksamil”, shkruan Ilir Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?