Noka kallëzon në SPAK Majlinda Bufin

Aktualitet

Deputeti Flamur Noka ka kallëzuar në SPAK kryebashkiaken e Roskovecit, Majlinda Bufin.

Noka e ka kallëzuar Bufin për dy vepra penale “Shpërdorim detyre” dhe “Kanosje apo dhunim ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje”.

Noka pretendon se kryebashkiakja e Roskovecit ka shkelur Kodin Zgjedhor pasi ka kërcënuar dhe bërë presion adiminstratës për zgjedhjet e 14 majit. Deputeti është shprehur se këto shkelje janë bërë që të shkelet vullnetin e qytetarëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?