ShowStil/Jetë

Nis sonte Eurovision, ja kur do të këndojë Albina Kelmendi “Duje”

Sonte nis festivali europian i  këngës “Eurovision 2023”.Festivali madhështor do të mbahet në Liverpool Arena, në Mbretërinë e Bashkuar.


 

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi me këngën “Duje”.  Kënëgëtarja nga Kosova do të këndojë natën e dytë të gjysmëfinales, më 11 maj, ndërsa do të renditet  e 9-ta në radhë.

Albina dhe Familja Kelmendi u shpallën fitues të edicionit të 61-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, me këngën “Duje”, për të përfaqësuar shqiptarët në Eurovision Song Contest 2023 në Liverpool, Mbretërinë e Bashkuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?