“Tiranë-Durrës 22 minuta”, Rama ndan pamjet nga punimet: Hekurudha do të jetë gati brenda vitit 2024

Aktualitet

Hekurudha Tiranë-Durrës do të përfundojë brenda vitit  2024. Kjo u bë e ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili ka shpërndarë disa foto nga punimet e këtij projekti.

Ai thotë se koha e udhëtimit nga Tiranë-Durrës do të jetë 22 minuta dhe Tiranë-Rinas vetëm 12 minuta.

“Hekurudha Tiranë-Durrës është një tjetër projekt i rëndësishëm, që po avancon çdo ditë e ku përfundimi fizik i veprës pritet të përmbyllet në 2024

 

Qytetarët do të kenë në dispozicion një formë të re transporti, të munguar deri më tani, me kosto më të ulët dhe pa asnjë ndikim në mjedis. Falë kësaj linje hekurudhore koha e udhëtimit Tiranë-Durrës do të jetë 22 minuta dhe Tiranë-Rinas vetëm 12 minuta.”- ka shkruar Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?