Ja si do të duket stadiumi i ri i “Skënderbeut” në Korçë

Aktualitet

Studio daneze arkitekturore CEBRA është shpallur fituese e projektit të ri të stadiumit të “Skënderbeut” në qytetin e Korçës.

 

Projekti parashikon ndërtimin jo vetëm të stadiumit të futbollit, por edhe një sërë parqeve, fusha të vogla dhe ndërtesa multifunsionale duke u shndërruar në një kompleks të madh sportiv që do të jetë një pikë e re rreferimi për qindra sportdashës të qytetit.

Projekti fitues:

   

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?