Veliaj: Kullat janë gjëja më e bukur që i ka ndodhur Tiranës, gjëja më e shëmtuar janë katet pa leje.

Aktualitet Politike

Kreu i bashkisë Tiranë Erion Veliaj ndihet krenar për kaosin e shkaktuar në kryeqytet nga betonizimi, trafiku dhe kullat shumëkatëshe.

Veliaj u shpreh se gjëja më e shëmtuar e qytetit janë shtesat dhe katet pa leje, ndërsa kullat sipas tij janë mirëqenie dhe zhvillim i kryeqytetit.

Kjo e bën Tiranën moderne, Tiranën e qerpiçit e kishim. Kur themi e duam Shqipërinë si jashtë duam logot që shohim jashtë, hotelet që shohim jashtë. Kullat janë gjëja më e bukur që i ka ndodhur Tiranës, gjëja më e shëmtuar janë shtesat dhe katet pa leje. Ne nuk mund të jemi edhe qytet i ri edhe antik, antik me akropoli dhe Koloseum nuk mund të jemi”, tha Veliaj per Euronews Albania.

 

  • Situata kaotike dhe stresi që kalojnë çdo ditë qytetarët në Tiranë:

Në fakt situata e rënduar e trafikut është e njëjtë çdo ditë në Tiranë ku qytetarët përballen me situatën kaotike, rrugët e ngushtuara dhe betonizimin. Përgjegjës për situatën kaotike në kryeqytet është kryebashkiaku socialist Erion Veliaj i cili e ka kthyer Tiranën në një kantier të madh ndërtimi, fluks makinash dhe ajër i ndotur.

Fatkeqësisht, dita e një qytetari në Tiranë nis me stres e ankth, ku të gjithë vrapojnë për të arritur në orar në destinacionet e tyre, disa të tjerë duhet të dalin një orë para nga shtëpia për të kapur autobusin, pasi metropoli zhytet në kaos trafiku që në orët e para të mëngjesit.


 

Trafiku rëndohet edhe në orët e pasdites, kur qytetarët kthehen nga puna. Një dite të lodhshme, i shtohet edhe trafiku i rënduar vetëm sepse kryebashkiaku nuk tregon përgjegjshmëri ndaj qytetarëve të tij./BOLDNEWS/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?