Sherr me thika mes dy shqiptarëve në Greqi për një vajzë

Rajoni

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Elassona të Greqisë, ku pas një sherri mes dy shqiptarëve, njëri ka mbetur i plagosur me thikë.


 

Bëhet me dije se sherri mes dy 37-vjeçarëve shqiptarë ka nisur për një grua, që të dy e pëlqenin. Personat në fjalë ishin në një lokal, kur në një moment debati mes tyre ka agravuar dhe 37-vjeçari ka nxjerrë thikën dhe ka goditur bashkëkombasin e tij.

Të pranishmit në lokal kanë njoftuar policinë. Njëri është arrestuar, ndërsa tjetëri ndodhet në spitalin e Larisës.

Autori është dërguar në Prokurorinë Penale të Larisës pas gjykimit dhe vuajtjes së dënimi. Shqiptari do të dëbohet, pasi kishte hyrë ilegalisht në Greqi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?