Kryeministri ukrainas takon Papa Françeskun: I dhuron fotografi të luftës në Ukrainë!

Bota

Kryeministri ukrainas, Denys Shmyhal ndodhet në Romë këto ditë për të marrë pjesë në konferencën për rindërtimin e Ukrainës.

Gjatë vizitë së tij, ai i dhuroi Papa Françeskut, i cili e priti mëngjesin e sotëm në Pallatin Apostolik të Vatikanit, një album me foto mbi luftën në Ukrainë.

Biseda me dyer të mbyllura mes Bergoglio dhe Shmyhal zgjati gjysmë ore. Për kryeministrin ukrainas Francesco, i cili do të vizitojë Hungarinë nga nesër deri të dielën, i dha disa nga veprat e tij, duke përfshirë përmbledhjen e fjalimeve të tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?