Erdogan anullon takimet, ja se nga çfarë sëmundje vuan

Bota Rajoni

Ditën e djeshme u tha se presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, nuk është në gjendje të mrië shëndetësore. Ndërkohë, menjëherë pas këtyre lajmeve ka ardhur edhe një reagim nga Presidenca.

Përmes një njoftimi zyrtar ata bëjnë me dije se Erdogan është në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të fillojë rutinën e tij sa më shpejt.

Shëndeti i presidentit është mir, ai do të rifillojë rutinën e tij sa më shpejt që të jetë e mundur”, tha ministri i Shëndetësisë Faretin Kotsa.

“Simptomat e gastroenteritit infektiv që e ka prekur janë qetësuar”, u bë me dije.

Mjekët që po e vëzhgojnë rekomanduan anulimin e daljeve të djeshme dhe të sotme, për këtë arsye u vendos që të merrte pjesë në eventin në Akougiou përmes videokonferencës e cila gjithashtu u shty për në orën 16:00.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?