Aktualitet

Kolegji rrëzon ankimimin e PD, Qerim Ismailaj zyrtarisht në garë për zgjedhjet e 14 majit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e Partisë Demokratike për mosregjistrimin  e kandidatit të PS për Bashkinë e Mallakastrës, Qerim Ismailaj.

Ky vendim konfirmon zyrtarisht kandidimin e Ismailajt në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Më herët PD ankimoi në KAS kandidimin e Ismailajt, me argumentin se ende nuk i ka përfunduar afati i ndalimit për të kandiduar në zgjedhje, pas një dënimi të marrë nga gjykata në Greqi.

Theksojmë se pak ditë më parë Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve, nuk ka marrë në shqyrtim një kërkesë nga Partia Demokratike për ç’regjistrimin nga gara të kandidatit të PS-së për Bashkinë Mallakastër, pra Qerim Ismailajt.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?