Basha në Asamblenë Parlamentare të KE: Shpresojmë pranimin e aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës

Aktualitet

Ish kryetari i PD,  Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës.

Ai pak minuta më parë ka ndarë një foto me Arben Gashin dhe Besnik Tahirin, teksa tha se presin me shpresë që Komuniteti i Ministrave të vendosë mbi pranimin e aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës.

“Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës me Arben Gashi dhe Besnik Tahiri, me shpresën se sot do të kemi lajm të mirë nga Komiteti i Ministrave që sot vendos mbi pranimin e aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës.🇦🇱🇽🇰🇪🇺” shkruan Basha në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?