Thyhet dera e KZAZ në Kavajë, persona të paidentifikuar janë futur brenda godinës

Aktualitet

Një incident është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Kavajës. Burime për mediat bëjnë me dije se persona të paidentifikuar kanë thyer derën e KZAZ në këtë qytetin.

Ngjarja është regjistruar në shkollën 15 Marsi në lagjen nr 3, ku ka qenë dhe vendndodhja e kësaj KZAZ-je.

Nga burimet mësohet se disa persona janë futur në ambientet brenda godinës, mirëpo janë larguar menjëherë pasi janë vënë re nga kalimtarët.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar efektivët e Policisë, ndërkohë priten ëm tepër detaje në vijim.

Kavajë/Informacion paraprak

Më datë 23.04.2023, është marrë njoftim nga anëtarët e KZAZ Nr. 42, në Kavajë, se është dëmtuar dera hyrëse e kësaj KZAZ-je, në shkollën “26 Marsi”, shkollë aktualisht jashtë funksionit.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor dhe kanë kaluar në vendngjarje dhe nga hetimet e para paraprake dhe këqyrja e vendit të ngjarjes, nuk është konstatuar mungesë apo dëmtim i ndonjë sendi dhe dokumentacioni i KZAZ.

 

Nga hetimet paraprake dyshohet se dera është hapur me forcë nga disa të mitur, që frekuentojnë ambientet e shkollës mbasditeve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit/ëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?