Rama publikon pamjet e “Eco Park” në Durrës

Aktualitet

Nga një vend ku grumbulloheshin mbeturina, Porto Romano në Durrës është kthyer tashmë në një ambient me gjelbërimi.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga transformimi i zonës që dikur shkaktonte ndotje të konsiderueshme mjedisor, në parkun e kthyer në ambient me fusha sporti e gjelbërim për qytetarët.

“Mirëmëngjes dhe me Eco Parkun e Durrësit, tashmë i transformuar nga një vend-depozitimi i mbetjeve, në një ambient të mbushur me gjelbërim, ju uroj një të diel të paqtë!”, shkruan Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?