Vendimi i KAS për koalicionin/ Baton Haxhiu: I gabuar, Berisha përfaqëson shumicën

Aktualitet

Në Çim Peka Live, Haxhiu tha se vendimi i KAS është i gabuar, pasi Berisha përfaqëson shumicën e demokratëve dhe opozitës shqiptare, ndaj ajo kërkesë ishte një vullnet i pastër politik.

“E drejta e Berishës është të përfaqësojë shumicën, duke qenë se njerëzit e duan. Ky është gabim. Ai përfaqëson shumicën. Nëse Ilir Meta ka deklaruar se unë dua në listën e koalicionit e dua Sali Berishën…nuk ka vullnet tjetër, kaq është. Nuk dua t’i hyj shkresave, po flas për vullnetin politik”, tha Haxhiu.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?