SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Alibeaj dhe Bejko urojnë besimtarët myslimanë: Toleranca fetare dhe fryma e bashkëpunimit është mesazhi që duhet të përçohet te çdo shqiptar

Kryetari i komanduari Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj  dhe kandidati i PD për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit, Roland Bejko kanë uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

 

“Uroj që dhe sakrificat, agjërimi të jetë pranuar. Kjo ditë të sjellë mbarësi, paqe dhe shpirtra të qetë për të gjithë shqiptarët”, tha Aliebaj.

Ndërsa Bejko tha se “U uroj besimtareve myslimanë ta gëzojnë këtë festë dhe të gjithë të bashkohen më ketë gëzim. Ne kemi tolerancën fetare dhe bashkëpunimin, e ky është mesazhi që duhet të përcillet për të gjithë shqiptarët.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?