Tifozët përleshen me policinë në Kolumbi, 89 të plagosur në stadium

Sport

Bilance lufte përgjatë derbit Atletiko Nacional-Amerika De Kali. Raportohet se 89 persona kanë mbetur të plagosur, pas përleshjes së tifozëve në stadium me policinë.

 

Ngjarja e rëndë u regjistrua në Kolumbi.
Ndërkohë, ndeshja përfundimisht u shty për shkak të situatës së jashtëzakonshme.


 

Incidentet e shumta që ndodhën si brenda dhe jashtë stadiumit e bënë të pamundur zhvillimin e derbit. Për më tepër shikoni pamjet aspak normale të përplasjes së ashpër mes tifozëve dhe policisë. Skena që ngjajnë me një arenë lufte.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?