Pas operacionit kryeministri Rama del nga spitali

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka lënë spitalin, pasi një ditë më parë iu nënshtrua një operacioni për heqjen e appendisitit.

Kryeministri rreth orës 06.00 ka lënë ambietet e spitalit e QSUT, ku ndodhej i shtruaj prej mëngjesit të djeshëm.

Kreu i qeverisë më 17 prill pas kryerjes së disa testeve imazherike në Qendren Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, u diagnostikua me appendisit akut. Në bazë të rekomandimit të mjekëve të shërbimit të urgjences, Kryeministri iu nënshtrua operacionit për heqjen e appendisdit në orët e para të mëngjesit. Operacioni zgjati rreth 1 orë me dhe u krye me laparoskopi.

Në një deklaratë për shtyp ditën e djeshme shefi i Kirurgjisë, Arben Gjata tha se Rama mund të lejë ambientet e spitalit brenda 24 orëëve, ndërsa për rikuperim do t’i nevojiten 2-3 ditë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?