Tirana blindon kreun, +5 ndaj Partizanit

Sport

Tirana ka triumfuar 2-1 me përmbysje ndaj Egnatias në Elbasan Arena në javën e 29 Abissnet Superiore.

 

Sa i përket golave, ekipi nga Rrogozhina zhbllokoi sfidën i pari me golin e Kasa në minutën e 22′.

Megjithatë, bardheblutë nuk u dorëzuan teksa Kristal Abazaj realizoi dopietë në minutat 38′ dhe 57′.

Këto ishin golat e parë për sulmuesin me fanellën bardheblu pas transferimtit nga Istanbulspor. 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?