E shtunë, 10 Qershor, 2023

VIDEO/ Milan ndalet sërish, vetëm barazim në Dall’Ara

Sport

Pas barazimit pa gola me Empolin, Milan ndalet sërish, këtë herë kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se një pikë ndaj Bolognas në transfertë, në sfidën që përfundoi 1-1.

 

Vendasit nga Dall’Ara do mund të ndiznin festën që në minutën e parë. Një aksion model përfundon me gol për të besuarit e Mottas. Asist i Posch për Sansonen, i cili dërgoi sferën pas shpinës së tij


9161e9a8d1c8c7b47a36fdd4c741a6b8o2

Pas barazimit pa gola me Empolin, Milan ndalet sërish, këtë herë kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se një pikë ndaj Bolognas në transfertë, në sfidën që përfundoi 1-1.

Vendasit nga Dall’Ara do mund të ndiznin festën që në minutën e parë. Një aksion model përfundon me gol për të besuarit e Mottas. Asist i Posch për Sansonen, i cili dërgoi sferën pas shpinës së Maignan.

 

Kampionët, ende në fuqi të Italisë, do ushtronin presion për të vendosur ekuilibrat dhe do shpërbleheshin në fundin e pjesës së parë. Goditje perfekte e Pobegas me të majtën, asnjë shans për Skorupskin.

Pavarësisht rasteve në pjesën e dytë, të dyja skuadrat u detyruan të kënaqeshin me nga një pikë. Skuadra e Piolit ka 53 pikë dhe është në vendin e katërt (2 pikë më shumë se Interi që nuk ka luajtur ende këtë javë), Bologna gjendet në vendin e tetë me 44 pikë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?