SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Gjykata nuk pranon estradimin e Svetlana Timofeeva në Rusi, blogerja kërkon azil politik në Shqipëri

Blogerja, e arrestuar prej gushtit 2022 në Shqipëri për spiunazh dhe e kërkuar nga Rusia për akuza të ngjashme, ka paraqitur një kërkesë për azil politik, pasi pretendon se në Rusi do të përndiqet politikisht për qëndrimet kundër regjimit të Putin dhe kundër luftës në Ukrainë.

Timofeeva mbahet në qeli me akuza të spiunazhit nga prokuroria e Elbasanit, pasi u ndalua së bashku me 2 persona të tjerë në afërsi të ish-Uzinës Mekanike të Gramshit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?