Champions League: Milan mposht Napolin, Real fiton në çerekfinalen e parë

Sport

Mbyllet çerekfinalja e parë e Ligës së Kampionëve, me fitoren e Real Madrid dhe Milan.

Kuqezinjtë kanë arritur të mundin me rezultat minimal të parët e “Serie A”, Napoli, në një ndeshje të mbushur plot tension dhe kartona.

Real Madrid ka treguar edhe njëherë klasin në fushën e blertë të kompeticionit të fituar plot 8 herë prej tyre, duke mposhtur anglezët e Chelsea me rezultatin 2-0.

Golat u shënuan nga Benzema në minutën e 21’ dhe Asensio në minutën e 74’ të ndeshjes.

Milanit i mjaftoi një gol i Bennacer në minutën e 40’ për të siguruar fitoren.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?