SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

“Gëzuar Pashkët”, Rama mesazh urimi për besimtarët katolikë

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët katolikë për festën e Pashkëve.

Rama uron Pashkët, teksa shkrun se Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me ditën e Ringjalljes së Krishtit, që celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun, ju uroj gëzuar Pashkën Katolike🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?