Sport

Kapiteni i Serbisë tallet me lojtarin turk që mban agjërim (VIDEO)

Një veprim skandaloz i kapitenit serb Dusan Tadic është duke bërë xhiron e rrjetit.

 

Në duelin mes Feyenord dhe Ajax të zhvilluar mbrëmjen e djeshme, në përplasje e sipër, Tadic u përpoq të bënte gjeste tallëse ndaj futbollistit turk Kokcu, që ishte me agjërim dhe çeli iftarin pas gjysmë ore loje.


 

Ky moment është fokusuar edhe nga kamerat.

Kujtojmë që Tadic ishte një nga personat e vetëm që nuk shprehu solidaritet për tërmetin e madh që tronditi Turqinë. Teksa ai i djeshmi ishte një tjetër veprim i ulët i tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?