“Baladë dramatike, mjaft e rëndë”, analiza e BBC për këngën tonë në Eurovision

Show Stil/Jetë

BBC ka renditur të gjitha këngët pjesëmarrëse, ndër to edhe Shqipëria, e cila sipas medias britanike, nuk pritet të ketë ndonjë arritje të madhe.

Ata shkruajn se ndonëse është një këngë me vokal të fortë ngelet një baladë dramatike dhe e rëndë.


 

Në një tipar sinkroniteti tipografik, Albina është përfaqësuesja e Shqipërisë për vitin 2023.

Një ish-nënkampione në The Voice, ajo po interpreton “Duje”, një baladë dramatike për familjet që ndahen dhe ndikimin që ka te fëmijët. Performanca zakonisht përfundon me Albinën që u rrëzua në gjunjë e përlotur.

 

Vargjet e pasionuara të Albinës ndërtohen në një kor tërheqës, duke shfaqur vokale në sfond nga familja e saj – por në përgjithësi, është mjaft e rëndë.

Parashikimi: Gjysma e poshtme e tabelës së liderëve”, shkruan BBC.

Franca renditet si fituese e mundshme, gjithashtu Suedia me fituesen e vitit 2012, Loreen, Spanja ndër tre më të mirat.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?