Vjen çmenduria e radhës; 400 milionë euro në vit për të bindur Leo Messin?!

Sport

400 milionë euro në vit për të bindur Leo Messin?! Kjo është cmenduria e radhës që janë gati të bëjnë arabet për të bindur një më të mirëve të historisë.


Lajmi u bë I ditur nga gazeta e madhe argjentinas “Ole”.

 

Al Hilal është gati të përfitojë nga fakti që kontrata e Messit tek PSG po mbaron dhe përsa kohe mes paleve duket se nuk ka interes të madh për të rinovuar, e ardhmja e “Pleshtit” tek francezet është gjithnjë e më shumë e kompromentuar.

 

Mundësia që Messi të shkojë tek Al Hilal në Arabinë Saudite për 400 milione euro në vit, është opsioni tjeter pas zërave që e shohin kampionin e botës të rikthehet në Barcelona apo që ta mbylle karrierën në  Majos League amerikane tek Inter Miami.

Mediat argjentinase megjithate bëjnë me dije se Messi është ende i pavendosur pasi do të donte të vijonte të luante edhe një vit në Europë, vecanërisht në Champions, përpara se të mendonte zgjidhjen finale të karrierës pasi në lojë janë shumë para, zgjidhje të cilën e bëri rivali i tij I madh Cristiano Ronaldo I transferuar tek një tjeter ekip saudit, Al Nasr për më shumë se 200 milione euro në  vit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?