Rama: 2599 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit

Aktualitet

Kryeministi Edi Rama diten e sotme e ka nisur me fushën e programimit “Python Fullstack”.

Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se 2599 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit “Python Fullstack” pranë akademisë Betaplan, me 100% mbështetje financiare nga qeveria për programin e kodimit.

Madje ai ka ndarë edhe një video ku shihet Xhoni, një ndër studentët që ka zgjedhur të profesionalizohet në fushën e programimit.


 

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me Xhonin një ndër 2599 të rinjtë që ka zgjedhur të profesionalizohet në fushën e programimit “Python Fullstack”, pranë akademisë Betaplan, me 100% mbështetje financiare nga qeveria për programin e kodimit, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?