Peleshi: Elita e sportistëve shqiptarë bëhen pjesë e FA

Aktualitet

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka marrë pjesë në ceremoninë e  gradimit ushtarak të kampionëve olimpikë, botërorë e europianë.


 

Në fjalën e tij Peleshi u shpreh se sot është një ditë e veçantë pasi elita e sportit shqiptar i bashkohet Forcave të Armatosura të Shqipërisë.  Ai bëri të ditur se kjo kategori do të përfitojnë pagën e kolonelit  deri nëë daljen në pension

Peleshi: Sot është një ditë e veçantë, ceremoni e pazakontë. Sot FA i bashkohet elita kombëtare e sportit shqiptar. Filloi si një angazhim i Ramës vitin e kaluar, u kthye në një ligj dhe sot ky ligj po zbatohet duke dhënë gradën e lartë kolonel 7 sportistëve tanë elitarë. Ka disa që fitojnë gradën, major, kolonel.

Sot po kremtojnë gradën më të lartë, kolonel i FA. Ka një të përbashkët ndërmjet sportistëve elitarë, misionit të tyre dhe ushtarakëve të FA, kjo pikë është flamuri i Shqipërisë ka një zjarr të njëjtë në zemrat e ushtarakëve dhe sportistë, ky zjarr është dashuria për Shqipërinë. Kjo na bashkon sot këtu.

Me flamurin e Shqipërisë kanë arritur rezultatet më të lart kudo në botë. I shtojmë pagën e kolonelit deri në ditën e daljes në pension. Të jesh ushtarak i lartë në FA është nderi më i madh që mund të të japë vendi yt dhe gjurma më fortë që lë. Nuk përfitojnë vetëm ushtarakët dhe sportistët, por gjithë FA”, tha Peleshi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?