5 veprimet që shkatërrojnë telefonin tuaj

Teknologji

Këto ditë, duket sikur telefonat inteligjentë bëhen të vjetëruar pas vetëm disa muajsh.


 

Në kohën kur telefoni juaj është gati për një përmirësim, një version i ri do të dalë në dyqane pas disa muajsh të tjerë.

 

Pasi të keni blerë çdo telefon të ri të disponueshëm, si të siguroheni që telefoni juaj të qëndrojë i përditësuar për aq kohë sa të jetë e mundur?

Pavarësisht nëse besoni apo jo në “vjetërsimin e planifikuar”, ka shumë mundësi që zakonet tuaja të këqija të dëmtojnë ngadalë telefonin tuaj me kalimin e kohës.

 

Ja disa gjëra që duhen shmangur.

 

1. Blerja e kabllove të lira (dhe trajtimi i dobët i tyre).

2. Mospërdorimi i mbështjellësit.

3. Nëse e zbrazni baterinë tuaj deri në fund.

4. Shumë Selfie nënujore.

5. Mos praktikimi i sigurisë së mirë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?