Agon Channel fiton përfundimisht Arbitrazhin, dëmshpërblim 111 mln dollarë nga shteti shqiptar

Aktualitet

Agon Channel fiton përfundimisht në përballjen me qeverinë shqiptare. Arbitrazhi i Bankës Botërore ka rrëzuar rekursin e qeverisë Rama dhe i ka dhënë të drejtë televizionit të biznesmenit italian Francesco Becchetti.

Sipas vendimit të Arbitrazhit, qeveria shqiptare i detyrohet tashmë dhe duhet t’i paguajë 111 mln dollarë.

Vendimi Arbitrazh
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?