Moti dhe parashikimi për sot

Aktualitet

Për ditën e sotme vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek, duke bërë ë valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 4 deri 17 °C, në zona e ulëta 5 deri 22°C, në zona bregdetare 10 deri 22°C.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?