Lëvizjes “Bashkë” i duhen 7 mijë firma për t’u regjistruar në zgjedhje

Aktualitet

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve e rrëzoi kërkesën e partisë “Lëvizja Bashkë” për regjistrimin në zgjedhjet vendore të 14 majit, duke lënë në fuqi të vendimit të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve.

Kështu, Arlind Qorri mbetet jashtë garës për kryebashkiak të Tiranës. Për këtë arsye, Lëvizja Bashkë duket se ka nisur aksionin për mbledhjen e firmave të nevojshme për regjistrim në KQZ.

Sot, një anëtar i kësaj lëvizje, i bën thirrje qytetarëve që të nënshkruajnë në mënyrë që Qorri të regjistrohet si kandidat i pavarur në zgjedhje.

Thirrja e anëtarit:

Deri tani Gjykata e Tiranës, KQZ-ja dhe KAS-i, në ndikimin e Erion Veliajt dhe Edi Ramës, na kanë penguar për t’u regjistruar si parti politike Lëvizja BASHKË. Prandaj mund të na duhet 7 mijë nënshkrime, që në rastin më të keq, të regjistrohemi si kandidat i pavarur.

Kush e ka gjendjen civile në Tiranë mund të na ndihmojë me një firmë për regjistrimin e Arlind Qorit si kandidat për Tiranën. Sot na gjeni tek Liqeni, Pedonalja, Rruga e Elbasanit dhe Astiri, prandaj merrni mjetet e identifikimit me vete edhe po dolët me tuta sportive.

Kush është në punë edhe ditë të diele, të më kontaktoj se vijmë ia marrim firmën poshtë shtëpisë/punës, “firma taxi”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?