Këlliçi: Nuk do të firmos asnjë leje ndërtimi te Liqeni Artificial

Aktualitet

• Këlliçi: Nuk do të firmos asnjë leje ndërtimi te Liqeni Artificial

Kandidati i opozitës Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi premtoi se si Kryetar Bashkie nuk do të firmosë asnjë leje ndërtimi tek parku i Liqenit Artificial i Tiranës. Po them kaq: Unë si Belind Këllicci nuk do të firmos asnjë leje ndërtimi brenda Parkut të Liqenit Artificial, kaq. Ky është premtim nëse doni, shënojeni premtimin…

Këlliçi: 80 mijë euro në ditë, ia heqim inceneratorit, ia kthejmë qytetarëve

Kandidati i opozitës Belind Këlliçi ishte i ftuar në emisionin “Publikisht” të Gazetares Blerta Tafani në RTSH. Çështja e inceneratorëve ishte një ndër pikat e diskutuara. Këlliçi tha se një ndër gjërat e para që do të bënte si Kryetar i Bashkisë së Tiranës do ishte ndërprerja e pagesës prej 80 mijë euro në ditë për inceneratorët fanttazmë dhe kalimin e këtyre fondeve në ndërtimin e çerdheve, shkollave apo ujësjellësave “80 mijë euro në ditë, a nuk të mjafton a nuk të duket diçka interesante kjo për qytetin? Ato 80 mijë euro në ditë që shkojnë për inceneratorin fantazëm do t’i destinoj në ndërtime çerdhesh, kopshtesh dhe shkollash. Të të jap një rast në Unazën e Re në Astir një komunitet me 70 mijë banorë që ka 0 kopshte, 0 çerdhe dhe 0 shkolla.” tha Këlliçi.

• Këlliçi: Nuk do të firmos asnjë leje ndërtimi te Liqeni Artificial

Kandidati i opozitës Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi premtoi se si Kryetar Bashkie nuk do të firmosë asnjë leje ndërtimi tek parku i Liqenit Artificial i Tiranës. Po them kaq: Unë si Belind Këllicci nuk do të firmos asnjë leje ndërtimi brenda Parkut të Liqenit Artificial, kaq. Ky është premtim nëse doni, shënojeni premtimin…

• Garancia e Belind Këlliçit : Asnjë votë nuk do të preket më 14 maj

Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi garanton qytetarët se asnjë votë nuk do preket në votimet e 14 majit dhe vota e tyre do të lexohet ashtu si do të hidhet në kutinë e votimit.

“Vota e tyre do të shkojë dhe do të lexohet ashtu si hidhet në kuti, kjo na intereson, – Ndryshimi është në duart e tyre – ky do të jetë dhe slogani i fushatës sime”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?