Krijohet kaolicioni i frikshëm “Të largojmë PS, PD dhe LSI”

Aktualitet Politike

Një tjetër koalicion është formuar për zgjedhjet vendore të 14 majit, dhe kërkesa për regjistrim është depozituar ditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Bëhet fjalë për koalicionin “Aleanca”, me përbërjen e partive: ABDE, ADS, AD dhe PEISH.

Më konkretisht:

Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane me kryetar Valentino Mustaka

Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet me kryetar Gaqo Apostoli

Aleanca Demokratike me kryetar Eduart Abazi

Partia për Europianizimin dhe Integrimin e Shqipërisë me kryetar Rivelino Cuno

Në një prej pikave të kësaj aleance theksohet se partitë kryesore të vendit, PS, PD dhe LSI kanë konsumuar çdo kapacitet të mundshëm përmes rotacionit dhe nuk po lëshojnë pushtetin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?