Rajoni

Ushtruan dhunë ndaj një shqiptari në burg, arrestohen 4 oficerë grek

Tre oficerë grekë dhe shefi i tyre janë arrestuar për shkak se akuzohen se kanë torturuar e ushtruar dhunë ndaj një shqiptari. Sipas mediave greke shqiptari vuante dënimin në burgun grek për drogë dhe grabitje.

Ai është goditur në kokë, dhe teksa ka kërkuar ujë nuk ia kanë dhënë, por ka vazhduar dhuna. Ngjarja ka ndodhur në një fugon dhe kur kanë mbërritur në Korydallos i vendosën një helmetë në mënyrë që të mos shiheshin goditjet në kokë.

11 të dënuar që ndodheshin më të kanë dëshmuar se policia ka rrahur shqiptarin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?