Tifozët e Frankfurt djegin Napolin (VIDEO)

Sport

U ndaluan të ishin prezent në stadiumin “Maradona”, por tifozët e Eintracht Frankfurt u kujdesën të linin gjurmë në qytetin e Napolit.

Rreth 600 ultras të ekipit gjerman shkatërruan çfarë i doli përpara në rrugët e Napolit, deri në sheshin Jesu, aty ku dhe u bllokuan.Nuk mungoi përplasja me forcat e rendit, ku tifozët hodhën në drejtim të tyre gurë dhe mjete piroteknike.

Një makinë e policisë u dogj totalisht ndërsa shumë automjete të tjera dhe dyqane pësuan dëme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?