SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama ndan video nga Lumi Vjosa: Ju uroj një ditë të mbarë me Parkun e ri Kombëtar

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga Lumi Vjosa që është shpallur dhe Park Kombëtar.

Rama ka ndarë një video, ku shihet Lumi Vjosa dhe në këtë mënyrë u uron dhe një ditë të mbarë të gjithë shqiptarëve.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me Parkun Kombëtar të Vjosës ju uroj një ditë të mbarë💙” shkruan Rama në postimin e tij në rrjetet sociale.


Kujtojmë që Lumi Vjosa, i cilësuar si lumi i fundit i egër në Evropë, është shpallur Park Kombëtar me vendim të Këshillit të Ministrave. Ministrja Mirela Kumbaro e bëri publik këtë vendimin të marrë pak ditë më parë dhe tha se janë 12 mijë hektarë që do jenë nën mbrojtje të shtetit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?