Borrell pyetet për Berishën non-grata, ja përgjigjia e tij…

Aktualitet

Shefi i politikës së Jashtme të BE–së Josep Borrell është pyetur sot në konferencën e përbashkët me Oliver Varhelyi dhe kryeministrin Edi Rama dhe për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Borrell u pyet se cili është qëndrimi i BE-së për liderin e PD-së Sali Berisha i cili është shpallur non grata nga Britania e Madhe dhe SHBA.

“Nga pikëpamja jonë e vetmja gjë që mund të themi ne i marrim vendimet për sanksionet e Këshillit. Me sa di unë nuk ka asnjë propozim për sanksione për qytetarë shqiptarë”, tha Borrell.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?