Rama nga Elbasani: Nuk e harrojmë premtimin për pensionistët, kësti i parë do të shpërndahet në prill

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama iu bashkua festimeve për Ditën e Verës në Elbasan. Në një prononcim për mediat, Rama uroi për të gjithë qytetarët një stinë me diell dhe me sa më shumë dritë në mendje dhe në zemër.

Kreu i qeverisë përmendi edhe premtimin e bërë për pensionistët teksa shtoi se kësti i parë do të shpërndahet në prill.


“Kemi një proces që me rritjen e pagës minimale duhet të rrisim edhe pagat e tjera. E kemi nisur si vrima e fundit e kavallit në rajon, sot shkojmë në një pozicion edhe më të mirë në rajon. Dua të uroj pensionistët, jo vetëm që nuk e kemi harruar premtimin për t’iu shpërndarë një tjetër mbështetje.Por siç e kemi thënë, taksa mblidhet, kësti i parë në prill e menjëherë do të shikojmë sesi kryesorja në administrimin e të ardhurave, do të jetë për pensionistët. Urime dhe gëzuar paçi një stinë me diell dhe dritë dhe mbi të gjitha me sa më shumë dritë sidomos në mendje dhe në zemrat tuaja.”, tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?